За фактом побиття двох військовозобов’язаних у Тернополі розпочато кримінальне провадження, повідомили в Офісі Генерального прокурора.

Наразі встановлюють усі обставини та причетних до протиправних дій. Досудове розслідування здійснюватимуть слідчі Територіального управління ДБР, яке розташоване у Львові.

«На відео, опублікованому у соцмережах, зафіксовано як працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки застосовують фізичну силу до двох лежачих громадян», — прокоментували в ОГП.

Попередня кваліфікація – перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Що відомо про побиття в тернопільському ТЦК

У Тернополі працівники місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) побили чоловіка. На кадрах видно, як двоє військових завдають кілька ударів військовозобов’язаному, який лежить на ліжку.

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець заявив, що починає перевірку згаданого інциденту.

«Тернопіль. Із ЗМІ і соцмереж побачив кадри із побиттям мобілізованих. Так не повинно бути! За цим фактом розпочинаємо перевірку для того, щоб встановити обставини порушення прав людини», – написав Лубінець у фейсбуці.

Пізніше у Тернопільському ОТЦК СП повідомили, що призначать службову перевірку, за результатами якої буде вжито відповідних заходів.

Читайте також

Відстрочка від мобілізації: питання до юриста. В Україні загальна мобілізація та воєнний стан подовжені до 15 листопада 2023 року. Пролонгація означає, що всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов’язаними та можуть бути примусово мобілізовані для захисту країни. Виключенням вважаються люди, в яких є гарантоване законом право на відстрочку. Хто саме, як отримати відстрочку та що робити, коли військкомат не приймає заяву — пояснює юристка громадської організації «Юридична сотня» Ольга Марко.

Фейк. В Україні планують мобілізувати 80% чоловіків. Такі повідомлення розповсюджують як ЗМІ, так і Telegram-канали. Чи розпочався новий етап «тотальної» мобілізації, читайте в матеріалі.