Україна отримає 20 мільйонів євро від німецьких партнерів для закупівлі резервного обладнання критичної інфраструктури. Частину цієї суми спрямують на потреби Харківської області.

Це стало можливим після неоголошеного візиту голови МЗС Німеччини Анналени Бербок та її українського колеги Дмитра Кулеби до Харкова 10 січня, – повідомляє Ґвара.

Учасники делегації разом з головою ХОДА Олегом Синєгубовим та мером Харкова Ігорем Тереховим відвідали об’єкти критичної інфраструктури, на власні очі побачили воєнні злочини росіян на Північній Салтівці та інших районах міста. Провели переговори щодо продовження військової та гуманітарної допомоги Україні, зокрема Харківщини. На своїй сторінці в Twitter дипломатка подякувала Дмитру Кулебі за візит та пообіцяла підтримку Німеччини на шляху до перемоги.

«У Харкові ми хочемо допомогти шляхом партнерства між містами Харків – Нюрнберг, зокрема вже іде підтримка дитячої лікарні та інших медичних закладів. Крім того, беремо участь у розмінуванні територій, а також надаємо військову допомогу для Харківського регіону», – підкреслила Анналена Бербок.

Нагадаємо, що Бербок стала першою високопоставленою політикинею Заходу, яка відвідала місто, розташоване всього за 40 кілометрів від кордону з Росією.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.