20 квітня з робочим візитом у Харкові побувала міжнародна делегація у складі послів Данії, Естонії, Франції та Швеції, представників ПРООН, а також віцепрем’єр-міністра Олександра Кубракова та народної депутатки Олени Шуляк.

Про це повідомили пресслужби Харківської міськради та ХОВА.

Там зазначили, що делегати відвідали зруйновану Північну Салтівку, об’єкти критичної інфраструктури та підземну школу в Індустріальному районі.

На брифінгу посол Данії Оле Егберг Міккельсен наголосив, що метою візиту було привернути увагу світової спільноти до проблем Харкова.

«Я повернуся до столиці Данії з закликом допомогти цьому незламному місту. Отримали чіткий меседж від міської влади про потреби для нормального проходження зими. Робитиму все, щоб Данія надала необхідну підтримку», — підкреслив Оле Егберг Міккельсен.

Пошкоджена енергетична інфраструктура на Харківщині / Фото: Харківська ОВА
Північна Салтівка / Фото: Харківська ОВА

Посол Естонії Аннелі Кольк зазначила, що міжнародні партнери України не допустять створення на території Харківської області «сірої зони»

«Наша основна мета — це повна перемога України. І я маю на увазі всю територію України. Ми не дозволимо створення якихось “сірих зон” у Європі. А Україна — це Європа. Вона знаходиться на шляху до Європейського Союзу, на шляху до НАТО. Тому всі, хто виступає за демократичні цінності та здоровий глузд, не дозволять зробити жодних “сірих зон” в Україні», — сказала Кольк.

Раніше в інтерв’ю британському виданню «The Guardian» міський голова Харкова Ігор Терехов зазначив, що місто ризикує стати «другим Алеппо», якщо США не проголосують за нову військову допомогу для забезпечення України системами ППО для протидії російським атакам.

Нагадаємо, Росія, ймовірно, хоче перетворити Харків на «сіру зону», яка непридатна для проживання цивільного населення. Про це пише The Economist із посиланням на анонімні військові джерела в Києві.

Ситуація в Харкові

З середини березня 2024 року російська армія посилила обстріли Харкова, застосовуючи балістичні та крилаті ракети, дрони-камікадзе «Шахед» та модифіковані авіабомби типу УМПБ-Д30.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

За словами Президента України Володимира Зеленського, передача іншими країнами систем ППО Україні — це політичне питання.

«Цілком очевидно, що наявних у нас, в Україні, засобів ППО не вистачає — і це очевидно для всіх наших партнерів. І світ нарешті має почути цей біль, якого російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донеччини, Запоріжжю, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам. Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні. … Зараз “петріотам” місце саме в Україні, щоб згодом не довелось їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО», — зазначив Зеленський.