Через мережеві обмеження відключено 260 тисяч абонентів у Харкові та області.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

Крім цього, через бойові дії 20 квітня в Харківській області знеструмлено 426 абонентів. Водночас енергетики заживили 2032 точки обліку, які були відключені раніше. Постраждало також і газопостачання регіону. Внаслідок пошкоджень газових мереж від газопостачання відключено 650 споживачів у Харківській області.

Загалом, артилерійських та мінометних ударів армії РФ зазнали близько 15 населених пунктів Харківщини. Авіаційних ударів зазнали населені пункти Козача Лопань, Синьківка, Слобожанське, Нескучне, Перемога Харківської області, повідомили в Генштабі ЗСУ.

Раніше міський голова Харкова Ігор Терехов зазначав, що причиною недотримання графіків відключення світла в Харкові є перенавантаження енергетичної системи та значний дефіцит електроенергії.

З середини березня 2024 року російська армія посилила обстріли Харкова, застосовуючи балістичні та крилаті ракети, дрони-камікадзе «Шахед» та модифіковані авіабомби типу УМПБ-Д30.

Нагадаємо, вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Читайте також

  • Харкову передадуть когенераційні установки — Кубраков