З 24 лютого минулого року в ООН фіксують цивільні жертви у війні РФ проти України. Наразі кількість загиблих або поранених складає понад 20 тисяч.

Інфографіка / Управління Верховного комісара ООН з прав людини

Харківська область одна з найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами. З початку війни до 15 лютого в регіоні на мінах підірвалися щонайменше 178 людей, 52 з них загинули. Зокрема, сьогодні в Ізюмі на «Пелюстку» підірвався 55-річний працівник лісгоспу. Його госпіталізували з вибуховим пораненням.

Через високий рівень мінної небезпеки, UNICEF запустив сайт про мінну безпеку для дітей та дорослих. Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Інфографіка / Управління Верховного комісара ООН з прав людини

Загалом на Харківщині з початку повномасштабної війни по 15 лютого зафіксовано 924 загиблих цивільних (74 дитини) та 2041 — поранених (160 дітей). В ООН зазначають, що реальна кількість жертв серед цивільних значно більша, оскільки багато повідомлень все ще очікують підтвердження.

Інфографіка / Управління Верховного комісара ООН з прав людини

Переважна більшість (90%) постраждали внаслідок вибухів з великою зоною ураження: 6,5 тисяч загиблих і 12,6 поранених. З них 84% зафіксували на підконтрольній Україні території, 16% — на території, окупованій РФ. Найбільше життів російські окупанти забрали в березні — майже 3 тисячі.

З осені 2022 року російські окупанти почали завдавати удари крилатими та балістичними ракетами по критичній інфраструктурі України. Внаслідок цих ударів загинуло щонайменше 116 цивільних, поранено — 393.

  • ООН визнала загибель 5 916 цивільних в Україні через масштабну війну росії.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.