16 квітня 2024 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу народного депутата Андрія Одарченка. Його обвинувачують у хабарі криптовалютою.

Про це йдеться на сайті НАБУ.

Хабар Одарченка

21 листопада 2023 року Національне антикорупційне бюро України та спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили на спробі підкупу народного депутата «Слуги народу» Андрія Одарченка.

Одарченко під час судового засідання заперечив, що давав хабар голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. За його словами, на відео, яке слухали в суді, взагалі не його голос, а адвокати наполягали, що «навіть міміка не збігається».

Разом із тим нардеп визнав контакти з Найємом, але заявив, що той нібито просив навчити його користуватися криптовалютою. Також нардеп заявив, що справа проти нього може бути свідченням «політичних чи якихось інших переслідувань».

Мустафа Наєм відмовився коментувати справу з хабарем. На питання журналістці Ґвара Медіа він відповів, що це таємниця слідства.

22 листопада ВАКС обрав нардепу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці та при цьому визначив заставу в 15 мільйонів гривень.

Хто такий Андрій Одарченко

Народився 2 листопада 1978 року в Харкові. Закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування та Харківський державний університет харчування та торгівлі. Доктор технічних наук. Професор. 

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (місто Харків) від партії «Слуга народу» як безпартійний. Член Комітету з питань антикорупційної політики.

29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена. Обов’язки ректора виконує Андрій Кудряшов.

Також в.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради вишу.

«Звісно, він — людина дуже дієва й багато робить для університету. Я вважаю, що це навіть не обговорюється», — відповів Кудряшов на запитання журналістки щодо доцільності роботи Одарченка в університеті.

Нардеп України від партії «Слуга народу» Андрій Одарченко, якого підозрюють у хабарі криптовалютою, продовжує були ректором Державного біотехнологічного університету, однак його контракт з закладом вищої освіти призупинений. Про це журналістам в Харкові 15 лютого 2024 року міністр освіти та науки України Оксен Лісовий, повідомляє Ґвара Медіа.

«Ми в курсі цього питання – і комітет, і міністерство освіти. Достатньо болісне питання. На нашу думку, все повинно відбуватися відповідно до чинного законодавства. Законодавство ми читаємо, ми бачимо, які виключення можна допускати, які виключення випускати не можна. Я думаю, що суд поставить в цьому крапку остаточно найближчим часом», – коментує журналісту Ґвари міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.