Станом на липень 2024 року на тимчасово окупованих територіях України лишається близько 6 млн осіб, чверть з них — діти. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук під час брифінгу 9 липня у Харкові.

За її інформацією, виїхати з окупованих територій на підконтрольні Україні наразі можливо лише через РФ. Потім Сумщину. Зокрема, мова йде про коридор Колотилівка – Покровка, тобто Білгородська область. Міністерка додає, що це складний шлях, яким лише на вʼїзд користується близько 100 людей щодня.

«На сьогодні це важкий шлях, тому що там треба пройти пішки. Важко маломобільним та старшим людям. Але ви, можливо, бачили, як навіть 96-річні не хочуть залишатися у ТОТ і йдуть пішки. Щоб не брати російського паспорта і не співпрацювати з окупантами», — пояснила Верещук.

Інформація про кількісні розміщення українців по окупованим територіям регіонів відсутня. Питання журналістів про інформацію стосовно окупованих населених пунктів Харківщини, мова йде про Липці, Вовчанськ та Купʼянськ, лишилося без відповіді.

Однак міністерка зазначила, що має надію, мешканців ТОТ Харківщини небагато, їм вдалося виїхати «в ту або іншу сторону».

Нагадаємо, у північній частині Вовчанська російські військові беруть у полон цивільних. Росіяни не дозволяють мешканцям евакуюватися, повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. За даними поліції, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися: людей почали викрадати та зганяти до підвалів.

Також, поліції відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема, один із мешканців Вовчанську намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди росіян і вони його вбили.

Читайте також

  • У травні – червні Україна змогла зупинити російський наступ на Харків, друге за величиною українське місто, розташоване дуже близько до російського кордону. Російська армія отримала наказ увійти в зону артилерійського вогню, щоб обстрілювати Харків. Проте «мужність наших чоловіків і жінок, а також дозвіл Америки вражати військові цілі в Росії зробили свою справу».