Основною ціллю Росії на цій ділянці фронту є – повна окупація Луганської області та просування на схід Харківщини та північ Донецької області, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.

Позиційні бої тривають на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, озера Лиман і Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Ямполівки та Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.

Куп’янський напрямок на Харківщині / Мапа: ISW

Якщо на Куп’янському відтинку тривають бої без значних змін у лінії фронту, то біля Кремінної нещодавно зафіксовано просування на тлі тривалих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 2 березня.

У ранковому зведенні Генштабу повідомили, що в зоні відповідальності ОСУВ «Хортиця», на Куп’янському напрямку, російська армія здійснила 4 безрезультатні атаки в районі населеного пункту Табаївка Харківської області.

За інформацією начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, на Куп’янському напрямку російські війська продовжують штурмувати позиції українських захисників, намагаючись зайняти вигідні висоти та утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.

Він додає, що Росія застосовує всі види озброєння для обстрілу прикордонних територій — авіацію, артилерію, РСЗВ, дрони, тому цивільне населення закликають до евакуації.

«Куп’янський рай…»‎: як відбувається евакуація зі сходу Харківської області. З Харкова до Куп’янська близько двох годин їзди автомобілем в одну сторону. Цей маршрут ледь не щоденно долають волонтери громадської організації «Троянда на руці»‎, щоб евакуювати мешканців з Куп’янського району, де російські війська щоденно завдають артилерійських та авіаударів. Команда Ґвара Медіа відвідала Куп’янську громаду і розповідає, як й куди вивозять людей та що на них чекає після евакуації.

Читайте також

Понад 15 населених пунктів Харківщини зазнали російських артилерійських та мінометних ударів, зокрема Дворічна, Берестове та Піщане – начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов. Упродовж доби на Харківщині зведені групи вибухотехніків провели розмінування 93,4 га території, знешкодили 221 вибухонебезпечний предмет. Розмінування триває.