Однак росіяни в будь-який момент можуть здійснити якісь дії в напрямку українського кордону.

На кордоні Харківської області не фіксується нарощення чисельності російських військ, необхідних для повторного вторгнення на територію України. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«По той бік кордону ми не фіксуємо, що Росія нарощує свої сили або має необхідні сили та засоби для повторного вторгнення, яке б могло досягти стратегічної мети. Але не можна виключати можливості, що в будь-який момент росіяни можуть здійснити якісь дії», – розповів він.

За словами речника, аби не допустити повторного наступу на Харківщині, Сумщині та Чернігівщині посилюють оборонну здатність.

Російський наступ на Харків в найближчому майбутньому малоймовірний, але створення стратегічних резервів і перегрупування сил РФ на полі бою можуть дозволити військам РФ розпочати масштабний наступ влітку. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

У центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони раніше заявили, що повідомлення щодо підготовки російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.

Раніше The Economist із посиланням на анонімні військові джерела в Києві писав, що Росія, ймовірно, хоче перетворити Харків на «сіру зону», яка непридатна для проживання цивільного населення.

У статті зазначили, що місто є одним з можливих напрямків майбутнього наступу. Він не є найбільш вірогідним, але його інтенсивно обговорюють у російських ЗМІ.

Водночас міський голова Харкова Ігор Терехов заперечив це. Він зазначив, що місто не має наміру здаватися. Важче було на початку повномасштабної війни, коли з 2 мільйонів мешканців у місті залишилося 300 тисяч.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, минулого разу, під час контрнаступу, саме на Харківщині стався масштабний обвал російського фронту. Харків стане для російської армії фатальним містом, якщо вони вирішать наступати знову.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов запевнив, що на Харківщині продовжують зводити фортифікаційні споруди. Сили оборони готові до будь-яких сценаріїв.

Читайте також