Зусилля Росії зі створення стратегічних резервів і перегрупування сил на полі бою можуть дозволити російським військам розпочати повторний наступ на Харків влітку.

Російський наступ на Харків в найближчому майбутньому малоймовірний, але створення стратегічних резервів і перегрупування сил РФ на полі бою можуть дозволити військам РФ розпочати масштабний наступ влітку. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики стверджують, що загроза наступу РФ на прикордонні Харків або Суми, ймовірно змушує українських військових перерозподіляти свої обмежені сили і засоби на будівництво оборонних укріплень у цих районах. У разі активних спроб захоплення цих міст така тенденція тільки зросте.

«Російські війська здатні виділяти значні ресурси в надії досягти оперативно значущих проривів на обраних ними ділянках фронту і можуть використовувати частини фронту, які раніше були вразливими через перекидання української живої сили і матеріальних засобів», – йдеться у звіті.

У Інституті вивчення війни зазначають, що українські Збройні сили, швидше за все, не зможуть перехопити ініціативу на фронті і більш активно розподіляти свої ресурси, якщо не будуть продовжувати розв’язувати кадрові проблеми і не отримають додаткової західної допомоги.

Наразі на думку експертів інститут, росіяни утримують ініціативу на полі бою, і здатність росіян проводити наступальні операції практично на будь-якій ділянці фронту продовжуватиме виснажувати і без того обмежені ресурси України, незалежно від успіху будь-якої окремої операції.

У центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони раніше заявили, що повідомлення щодо підготовки російських військових до наступу на Харків є «частиною ворожої кампанії пропаганди страху», ця інформація не відповідає дійсності.

Раніше The Economist із посиланням на анонімні військові джерела в Києві писав, що Росія, ймовірно, хоче перетворити Харків на «сіру зону», яка непридатна для проживання цивільного населення.

У статті зазначили, що місто є одним з можливих напрямків майбутнього наступу. Він не є найбільш вірогідним, але його інтенсивно обговорюють у російських ЗМІ.

Водночас міський голова Харкова Ігор Терехов заперечив це. Він зазначив, що місто не має наміру здаватися. Важче було на початку повномасштабної війни, коли з 2 мільйонів мешканців у місті залишилося 300 тисяч.

За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, минулого разу, під час контрнаступу, саме на Харківщині стався масштабний обвал російського фронту. Харків стане для російської армії фатальним містом, якщо вони вирішать наступати знову.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов запевнив, що на Харківщині продовжують зводити фортифікаційні споруди. Сили оборони готові до будь-яких сценаріїв.

Читайте також

  • Армія РФ почала активніше застосовувати авіабомби на півночі Харківщини — Синєгубов