Поблизу селища Золочів на Харківщині сапери Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України знешкодили російську авіабомбу ФАБ-250, повідомляють у ДСНС Харківської області.

Протягом 5 січня піротехнічними розрахунками ДСНС обстежили близько 4,5 га території з них 0,3 га за допомогою машин механізованого розмінування, виявлено та знешкоджено 28 вибухонебезпечних предметів. До робіт залучався 21 піротехнічний розрахунок ДСНС (107 осіб та 45 од. техніки).

Рятувальники попереджають, що в  разі виявлення підозрілого предмета або вибухівки одразу повідом за номером телефону — 101. 

Категорично забороняється: 

  • торкатися предмета і пересувати його; 
  • користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); 
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; 
  • торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Читайте ще

Рятувальники Куп’янська на Харківщині ліквідували наслідки двох російських обстрілів. У ніч на 6 січня армія РФ завдала удару по житловому сектору міста Куп’янська. Під обстріли потрапили будівля навчального закладу та приватні житлові будинки. Під завалами однієї з будівель знаходилась 60-річна жінка та потребувала допомоги.