Так, Харківська область стала третьою в антитопі порушників цієї заборони.

У Харківській області суд виніс три вироки людям, які запускали салюти під час війни. Усього в Україні покарали за таке правопорушення 21 особу. Про це повідомили в Опендатаботі.

«За даними пошуковика по судовому реєстру Бабуся, найчастіше святкували із феєрверками у Києві — 5 судових рішень. Друге місце антитопу розділили між собою Дніпропетровщина та Одещина  — по 4 справи. Третє місце посідає Харківщина — по 3 судових вироки», – ідеться в повідомленні.

У переважній більшості справ, розповіли в Опендатаботі, порушники отримали адміністративні покарання та сплатили штрафи від 51 грн до 34 тисяч грн. Проте наявні й випадки із термінами за ґратами. 

Пік порушень припав на серпень та січень 2023 року. 57% справ класифікуються, як адмінправопорушення, а інші 43% — як кримінальні. 

Покарання за використання феєрверків у воєнний час

В Україні заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Закон №7438 набув чинності 6 листопада. За використання піротехніки в Україні під час війни карають штрафами, виправними роботами або ж ув’язненням. 

У залежності від обставин та тяжкості порушення, суди призначають різні штрафи: від 54 грн до 34 000 грн. Переважно, порушники забавлялись піротехнікою у стані алкогольного сп’яніння — цю обставину судді вважали обтяжувальною.

Один із випадків, коли порушника позбавили волі за використання піротехніки, стався в Одесі у лютому 2023 року. Чоловік, який вже мав “умовний” термін, вирішив запустити салюти. У результаті порушник потрапив за ґрати на 5 років та 3 місяці.

Читайте також:

  • В Україні ухвалили законопроєкт про заборону салютів та феєрверків.