З 29 квітня мешканці Харкова та найближчих районів можуть переглядати всі пакети телевізійних програм МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 та МХ-7.
Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.
Там зазначили, що для перегляду програм не потрібно виконувати ніяких переналаштувань. У мережі канали з’являться автоматично за наявності приймача Т2.
Нагадаємо, російські війська влучили ракетою Х-59 по Харківській телевежі 22 квітня. У результаті обстрілу, у місті та найближчих населених пунктах зник сигнал цифрового ефірного мовлення. Водночас працювало радіо, інтернет та мобільний звʼязок.
Фоторепортаж журналістів Ґвара Медіа з місця обстрілу Харківської телевежі дивіться за посиланням.
«Загальна висота вежі до влучання — 250 метрів. Удар був на висоті близько 140 метрів. Пошкоджені технічні приміщення. Фахівці аналізують ступінь пошкодження телевізійного обладнання», — сказав начальник ХОВА Олег Синєгубов.
Директор департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол розповів в ефірі Радіо Свобода «Свобода. Ранок», що відновити телевежу буде можливо лише після завершення бойових дій. Втім, після розбору пошкодженої апаратури, фахівці оцінять можливість відбудови телевежі.
Аналітики ISW вважають, що російська пропаганда намагається використати занепокоєння щодо майбутнього наступу Росії на Харків, щоб створити ще більшу паніку серед українців. Зокрема там звернули увагу на удар по харківській телевежі. Зокрема, ISW вказав на те, що російські «воєнкори» намагалися виправдати удар нібито розміщенням невстановлених засобів протиповітряної оборони та координаційного обладнання на вежі. Крім того, вони вказували на те, що РФ уже намагалася вразити телевежу в Харкові, а також інші вежі в Сумах і Чернігові кілька разів, у тому числі в березні 2022 року.
Обстріли телевізійної інфраструктури
Нагадаємо, 14 березня російські військові обстріляли обʼєкти телевізійної інфраструктури Харківської та Сумської областей. У деяких районах виникли проблеми зі зв’язком.
У Лозовій на Харківщині внаслідок російського обстрілу постраждали приватні будинки. Постраждалих немає, зазначив міський голова Сергій Зеленський. Місцеві мешканці повідомляють про проблеми зі зв’язком.
У Сумській області російські військові завдали ракетно-авіаційних ударів по радіотехнічних об’єктах. Тимчасово виведено з ладу передавачі телерадіомовлення у Сумах, Шостці, Білопіллі і Тростянці. Внаслідок пошкоджень частина території області не може приймати український телевізійний і радіосигнал. Також можливі перебої з мобільним зв’язком, повідомили в Сумській ОВА.
19 березня у Харківській області відновили доступ до сигналу радіоканалів та українського телебачення у Лозовій, Кегичівці та Ізюмі.