Також відновлено майже 40% теплових мереж та 22% об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства.

За даними Харківської обласної військової адміністрації на Харківщині опалюється 99% запланованих до включення житлових будинків та усі медичні заклади.

«На сьогодні в області опалюється понад 99% запланованих до включення житлових будинків, 100% закладів охорони здоров’я та дошкільних закладів, а також 99% закладів освіти. У співпраці з міжнародними партнерами Харківська ОВА та органи місцевого самоврядування відновили близько 60% об’єктів теплопостачання, майже 40% теплових мереж, 22% об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, пошкоджених внаслідок збройної агресії РФ», – розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов.

За словами заступника директора Департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу ХОВА Едуарда Ярового, громадам Харківської області передали 656 електрогенераторів. Також у Чугуєві на Харківщині з’явилися когенераційні установки для 2 котелень, а у Барвінковому Ізюмського району – модульні котельні на твердому паливі. 

Старосалтівська та Чугуївська громади отримали 2 системи фільтрації для забезпечення жителів питною водою, а Циркунівська громада – пересувну очисну станцію. Аналогічне обладнання встановили й у Харкові. В Зачепилівській та Роганській громадах звели 4 водонапірні вежі, у двох селах Чугуївського району роботи з встановлення веж тривають.

Він також додав, що для забезпечення питною водою під час тривалого відключення електроенергії у Солоницівській і Безлюдівській громадах та місті Харків пробурено й облаштовано понад 70 свердловин. Наразі проводиться реконструкція водоводів і каналізаційної насосної станції в Ізюмській та Балаклійській громадах, а в Липецькій – тривають підготовчі роботи для капітального ремонту водопровідних мереж.

Читайте також:

  • Систему опалення у Харкові після обстрілу вдалося перезапустити за годину — Терехов.
  • У Київському районі Харкова відновили електропостачання після обстрілу.