В одному з судів Харкова заочно судитимуть двох російських військових за фактом порушення законів та звичаїв війни. Один з них, 45-річний полковник, навесні 2022 року під час окупації одного з населених пунктів Харківщини зґвалтував дівчину.

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Правоохоронці ідентифікували злочинця, як командира 99-го самохідного артилерійського полку західного військового округу ЗС РФ з позивним «Вовк». Також до злочину причетний його підлеглий 22-річний водій на прізвисько «Малой».

Як повідомляє слідство, російські військові під час окупації обходили будинки місцевих мешканців та проводили «перевірки». В одному з будинків «Малой» запропонував дівчині «повечеряти» з його командиром, але отримав відмову.

«Пізніше обвинувачені повернулись до того ж будинку. Дівчина перебувала у підвалі через шквальні обстріли з боку зс рф разом зі своєю родиною. Окупанти вивели звідти її батька та приставили до його скроні пістолет. Вони зачинили усіх інших членів сім’ї у підвалі, і водій мав слідкувати за тим, аби ніхто не вийшов». 

Як додали в прокуратурі, командир затягнув дівчину у будинок та зґвалтував її. Весь час він тримав пістолет та погрожував розстріляти дівчину.

Також українські правоохоронці виявили жорсткий диск, на якому було зафільмовано допит потерпілої про вчинення щодо неї сексуальних дій.

«Будь-яких інших доказів, які б свідчили про комплекс заходів, направлених на притягненнях винних осіб до кримінальної відповідальності, встановлено не було». 

Наразі обвинувачені перебувають у міжнародному розшуку. Судити їх будуть заочно у Дзержинському районному суді Харкова.

Раніше Харківська обласна прокуратура вже направляла до суду обвинувальний акт за фактом вчинення дій сексуального характеру в умовах конфлікту щодо ще однієї жінки.

Станом на 5 березня у Харківській області зареєстровано 19 кримінальних проваджень за фактами сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Читайте також

  • В Україні запустили перший портал повідомлень про сексуальні злочини над дітьми.
  • СБУ підозрює енергетика з Луганщини в роботі на окупантів у Харківській області.
  • Витрачав «донати» для ЗСУ в онлайн-казино: харків’янина судитимуть за шахрайство.