Повідомлення можна залишати як анонімні, так і відкриті. 

Відсьогодні в Україні запрацював перший портал повідомлень про сексуальне насильство над дітьми в мережі. Про це повідомили у Національній поліції.

«Повідомлення може бути анонімним. Головне – надати посилання, де розміщений контент. Для подальшого розслідування і блокування такого контенту громадська організація «Магнолія» збиратиме, аналізуватиме й передаватиме його до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол», – ідеться в повідомленні.

Для того, щоб залишити повідомлення, потрібно заповнити відповідну форму на порталі «StopCrime». Користувачі можуть надіслати посилання на підозрілий контент та мають можливість залишити додаткову інформацію про нього.

Станом на 4 березня Офіс генерального прокурора розслідує 274 кримінальні провадження щодо сексуального насильства в умовах війни.

Загалом у Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.

Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?

  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
  • Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
  • Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
  • На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].

Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:

  • Електронна пошта: [email protected];
  • Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
  • Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.

Читайте також