СБУ повідомила про підозру жінці за співпрацю з окупантами, наразі її взяли під варту.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула та начальник слідчого управління ГНУП у Харківській області Сергій Болвінов.

Співробітники Служби безпеки заявляють, що в червні минулого року, підозрювана погодилася обійняти посаду «виконуючої обов’язки помічника начальника відділу Кіндрашівського територіального відділу військово-цивільної адміністрації Куп’янського району Харківської області».

На цій посаді жінка «поселила російських військових у місцевій школі, отримувала гроші від російської влади та збирала дані мешканців. Староста села перейшла на бік ворога одразу після того, як окупанти захопили Гусинку», — зазначив Болвінов.

За даними СБУ, незаконно зібрані персональні дані мешканців окупованих районів могли бути використані загарбниками для нав’язування їм надалі російського громадянства, а також для фальсифікації результатів псевдореферендуму про приєднання до країни-агресора.

Правоохоронці задокументували, що жінка вела облік інформації, яка стосувалась перейменування вулиць в одному із сіл громади.

Наразі жінці оголосили про підозру за ч. 5 ст. 111–1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Читайте також

  • На Харківщині жінку обвинувачують в організації незаконного референдуму.