Наразі в регіоні триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентрлізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок.

Про це повідомив голова ОВА Олег Синєгубов під час засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва Харківської області.

За його словами, регіон потребує по максимуму відновлювати все, що було втрачено. Особливо акцентує на децентралізації, частиною якої є обладнання та встановлення когенераційних установок в регіоні. При чому, вже є успішні кейси такого втілення.

Для того, аби продемонструвати це на прикладі, Синєгубов згадує досвід Ізюма. У місті російськими обстрілами були знищені всі котельні, проте було обладнано 10 нових. Це дозволило покрити потребу мешканців в опаленні. Схожа ситуація була і в Чугуєві, тут встановили 2 когенаріційні установки, планують реалізацію ще чотирьох.

Ініціатива передбачає наявність таких установок на двох котельнях Чугуєва (№ 1 та № 6), що має забезпечити потреби 6 освітніх, 4 культурних закладів міста. Крім того, це стосується 36 багатоквартирних будинків (понад 1 800 особових рахкунків), 3 бюджетні установи та організації, 10 будівель лікарняного комплексу та 4 структурні підрозділи Управління Міністерства внутрішніх справ.

«Таких установок ми маємо отримувати якомога більше. Чугуїв, сподіваюся, до початку опалювального сезону буде повністю забезпечений когенерацією. Харків вже отримав понад 20 установок, але мова йде про сотню, які ще потрібно придбати та встановити», — зазначив Синєгубов.

Також одну обладнали в Лозовій.

За даними Синєгубова, потреба Харкова полягає в 95 таких установках: 85 необхідні для теплових мереж, ще 10 — для “Харківводоканалу”. А загалом регіон потребує 133 когенераційних установок та 75 модульних газових котелень. ОВА шукає можливості для задоволення цих запитів, додає голова. Наразі схожі ініціативи реалізовуються за рахунок Офіса Президента, Уряду та міжнародних партнерів, як це було в Чугуєві, який отримав 2 когенераційні установки за підтримки Чехії.

Нагадаємо, Уряд виділить додаткові 1,9 мільярда гривень на відновлення теплопостачання міста Харкова. Це кошти в межах гранту від Світового банку.

На ці кошти на Харківщині буде закуплене необхідне обладнання та проведені роботи підготовки до опалювального сезону. Також, зазначив Шмигаль, триває робота над посиленням захисту енергетичних об’єктів та відновленням роботи ТЕЦ.

Крім того, у червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.

Читайте також