За понад два роки повномасштабної війни в Україні вдалося повністю відновити 522 медичні заклади, Харвівщина серед лідерів за кількістю таких обʼєктів. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоровʼя України.

Також частково вдалося відновити 361 медзаклад.

Крім Харківщини, найбільше відбудовано у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській та Чернігівській областях. Насамперед йдеться про медзаклади на звільнених від окупації територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень, як-от вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду.

«За понад 28 місяців війни російські снаряди та ракети зруйнували вщент 214 обʼєктів медзакладів, які відновленню не підлягають. Ще 1630 обʼєктів медзакладів пошкодили», — говорять в МОЗ. 

Відповідно, найбільше відбудовано медзакладів — там, де і зруйновано: Харківська, Донецька, Миколаївська, Київська, Чернігівська, Дніпропетровська, Херсонська та Запорізька області.

У Міністерстві додають, зараз отримати повну інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях неможливо. Тож ці розрахунки приблизні.

За інформацією з повідомлення, росіяни також пошкодили 180 автівок екстреної медичної допомоги, знищили 261 та захопили 125 автівок «екстренки». По всім цим випадкам тривають розслідування в прокуратурі. Росію планують притягнути до відповідальності, згідно до міжнародних конвенцій, у майбутньому. Найчастіше інкримінують ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, віддані наказу про вчинення таких дій, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.).

Нагадаємо, зранку 8 липня армія РФ завдала чисельних ударів по місту Київ. Постраждало 6 районів, в тому числі сильно зруйновано найбільшу дитячу клініку в Україні «Охматдит». Згодом, офіційно повідомлено, що під час атаки постраждала лікарня: 4 загиблих, 3 поранених. Однак ця кількість неодноразово збільшувалася протягом дня. Наразі відомо про понад 20 поранених, семеро з них — діти. Двоє дорослих, зокрема лікарка Охматдиту, загинули. Загалом у столиці, внаслідок цього обстрілу, загинула 31 особа. Постраждало 117.

Читайте також

  • За підтримки Чехії та інших західних партнерів, в Чугуївські громаді оновили 3 медичні заклади, які тепер оснащені сучасним обладнанням на загальну суму понад 500 тис. доларів.