14 березня Харківський окружний адміністративний суд відмовив студенту в позові проти незаконної мобілізації до ЗСУ.

Що сталося?

Павло є студентом денної форми навчання стоматологічного факультету полтавського університету. Торік 27 лютого його мобілізували до лав Збройних Сил 27, попри відстрочку від призову.

До повномасштабного вторгнення хлопець перебував на військовому обліку в Богодухівському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) Харківської області. Після 24 лютого Павло прийшов в сільраду, де йому повідомили про необхідність там з’явитись в усній формі.  

У ТЦК хлопець повідомив, що є студентом денної форми навчання. Зокрема, він надав студентський квиток, який отримав у листопаді 2021 року. Втім, військові зарахували Павла до списків особового складу однієї з військових частин 27 лютого. Хлопець подав позов щодо його зарахування у штат військової частини.

Що вирішив суд?

Студент денної форми має право на відстрочку від призову за ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Втім, за ч. 11 ст. 38 Закону «Про військовий обов`язок і військову службу» він повинен був повідомити про ці зміну статусу здобувача освіти відповідним органам протягом семи днів.

У випадку з Павлом суд достеменно не встановив, що він був студентом денної форми навчання. Не встановлено також те, що Павло повідомляв ТЦК про набуття статусу студента денної форми навчання.

Суд вважає, у працівників ТЦК не було підстав вважати, що хлопець не підлягає призову на військову службу під час мобілізації. Тож, у військовій частині були відсутні підстави для не зарахування Павла на службу.

Тож, за рішенням суду права Павла не порушували.

  • Програміст отримав умовний термін за ухил від мобілізації на Харківщині.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.