У Міністерстві освіти і науки відреагували на лист омбудсмана Дмитра Лубінця із пропозицією зменшити конкурсний бал для вступу на окремі спеціальності зі 150 до 130. 

Відповідну заяву оприлюднили на сайті Міністерства.

У відомстві зазначили, що вступна кампанія не може змінюватися через ситуативні рішення без аналізу їхніх наслідків. Так, правила прийому на навчання у 2026 році затвердили завчасно після обговорення із закладами освіти та іншими фахівцями.

Для учасників, які з об’єктивних причин не змогли пройти тестування або завершити його під час основної сесії, передбачено можливість скласти НМТ під час додаткової сесії. 

Також у МОН пояснили, що підвищені мінімальні вимоги (рівень конкурсного балу лише від 150 навіть на контракт) для окремих спеціальностей, зокрема медичних, юридичних, міжнародних відносин, публічного управління та окремих економічних напрямів, запроваджувалися поступово і не є нововведенням 2026 року.

Окремо міністерство звернуло увагу на різницю між результатом НМТ, конкурсним і прохідним балами. Вимога щодо мінімального значення 150 стосується саме конкурсного бала для участі у конкурсному відборі на окремі спеціальності, а не результату НМТ. 

«МОН залишається відкритим до діалогу з усіма зацікавленими сторонами — і водночас непохитним у тому, що правила вступу мають бути передбачуваними, справедливими та такими, що служать довгостроковим інтересам країни, а не ситуативно створеній напрузі», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Дмитро Лубінец за червень отримав 21 скаргу на проблеми під час складання НМТ.

Читайте також