Лабораторії культурної політики – серія аналітичних лабораторій на теми: культурна спадщина, креативні індустрії, європейська інтеграція, інформаційна політика, цифрова трансформація культури тощо.

Проєкт створений Erste Foundation спільно з МКІП, щоб підвищити культуру публічної політики в Україні, заснованої на принципах справедливості та діалогу. 

«Culture Policy Lab – лабораторія політик відновлення (а точніше – побудови наново) культури нової, повоєнної України. Мета зібрання цих дуже різних, але однаково фахових та відданих Україні людей – проранжувати наявні проблеми в культурній сфері й креативній економіці та винайти несподівані, швидкі та ефективні шляхи їх вирішення. Дієвість та здатність мислити сміливо, нестандартно – були для мене основними критеріями, за якими я/ми (ERSTE) обирали учасників цього безпрецедентного інтелектуального штурму», – йдеться у повідомленні.

Перша Policy Lab відбулася у Відні з 30 листопада по 2 грудня 2022 року.

Акцентом першого заходу стала політика у сфері культурної спадщини. Збереження культурної спадщини стосується безпосередньо кожного українця і є одним з головних елементів  формування української національної ідентичності, невід’ємною складовою всесвітнього культурного доробку людства і обов’язком держави та громадськості, відповідальністю перед прийдешніми поколіннями, саме тому першочергово необхідно розглянути можливість проведення системного законодавчого посилення саме цієї сфери.

Проєкт реалізовується за ініціативи ERSTE Foundation спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. За підтримки KEA European Affairs та за юридичної підтримки міжнародної фірми CMS. 

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.