Для пришвидшення обміну Україна намагається залучити нові країни-посередники.

Майже  40% військовополонених, яких вже повернули додому, вважалися безвісти зниклими. Про це повідомив український омбудсман Дмитро Лубінець.

«РФ, у порушення міжнародного права, не допускає представників МКЧХ до українських військовополонених. Водночас статус військовополоненого та особи, зниклої безвісти, на процес репатріації не впливає. Майже 40% тих, кого вже повернули додому, вважалися безвісти зниклими», – розповів він.

За словами Лубінця, для пришвидшення обміну Україна намагається залучити нові країни-посередники. 

З початку повномасштабного вторгнення в Україну повернули 88 військових та цивільних мешканців Харківської області з полону, повідомив керівник Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Сергій Чебишев.

«Існує безліч російських телеграм-каналів з відео та фото наших захисників. На жаль, родичі цілодобово їх моніторять, руйнують собі психіку і шукають там обличчя рідних. Зараз ми працюємо над спеціальною програмою, яка аналізуватиме обличчя з файлів. Якщо буде збіг між обличчям у телеграм-каналах і одним з облич в особистих кабінетах, система сигналізуватиме», – зазначив Чебишев.

8 лютого Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед врятованих військовослужбовців цього разу 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців.

Читайте також