Найбільше злочинів окупанти вчинили у Харківській, Херсонській, Донецькій і Київській областях. 

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні зафіксували 292 факти сексуального насильства з боку російських військових. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Найбільше злочинів окупанти вчинили у Харківській, Херсонській, Донецькій і Київській областях. 

За словами Лубінця, представниця ООН Еліс Едвардс відмітила свою готовність сприяти у розслідуванні випадків сексуальних тортур та насильства через збройну агресію РФ.

Загалом у Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.

Куди звернутися по юридичну та психологічну допомогу?

  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116 123 (з мобільних безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних — безкоштовно);
  • Зателефонувати за номером 068-145-55-90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написати в Telegram, Viber, Signal тощо або заповніть заявку на сайті ЮрФем;
  • Звернутися до спеціалістів та спеціалісток платформи психотерапевтичної допомоги «Аврора»;
  • На гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали: скайп — lastrada-ukraine, телеграм — NHL116123, електронна пошта — [email protected].

Якщо ви перебуваєте на окупованій території, зверніться до Офісу генерального прокурора:

  • Електронна пошта: [email protected];
  • Телефонний номер для дзвінків та повідомлень у Viber, Telegram, WhatsApp, Signal: 096-755-02-40;
  • Єдиний ресурс для фіксації воєнних злочинів warcrimes.gov.ua.

Читайте також:

«Мене зґвалтував російський військовий»: сексуальне насильство як воєнний злочин. Історія жінки — один з майбутніх доказів сексуального злочину російських окупантів в Міжнародному кримінальному суді.

Заочно судитимуть військового РФ, який чинив сексуальне насилля над жителькою Харківщини. Російський військовий запропонував цивільному подружжю придбати в нього пальне, а коли ті зайшли у двір, вдарив чоловіка автоматом, а жінку спробував зґвалтувати.