Маніпуляція. Жителі Риму зустріли Зеленського акцією протесту

Фактчек Редакція - 17 Травня 2023 | 15:08

Один з найпоширеніших наративів російської пропаганди — «Україна Заходу не потрібна». Звісно ж, поїздка Президента України до Італії не залишилася поза увагою. Фактчекери Gwara Media розібрали нову маніпуляцію російських фейкоробів, що з цього вийшло — читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нас у бот «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно 13 травня, під час офіційного візиту до Італії Президента України Володимира Зеленського, жителі Риму зустріли його акцією протесту. Про це пишуть провідні російські ЗМІ та численні Telegram-канали.

Новина також має неабияке поширення у Twitter — по запиту «Zelensky you are not welcome» ми знайшли чимало постів.

Чи дійсно населення Риму зустріло Зеленського акцією протесту — розбиралися фактчекери Gwara Media.

Аналіз

Отже, 13 травня Президент України дійсно вперше з початку російського вторгнення прибув до Італії. У межах офіційного візиту Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італійської Республіки Серджо Маттареллою.

У цей день у фейсбуці Комуністичного фронту молоді опублікували фото з плакатом з відповідним лозунгом:

«Зеленський, тобі тут не раді! Проти зброї для України»

Лоренцо Ланг, національний секретар партії, пояснюючи причини демонстрації, заявив:

«Зеленський — президент, який поставив свою країну в розпорядження імперіалістичних планів НАТО, США та ЄС. Російське вторгнення є неприйнятним, ми говоримо це прямо. Але війна в Україні — це імперіалістична війна з обох сторін, і за неї розплачуються народи, які беруть участь в ній… У цьому контексті ми вважаємо нечесною політику уряду Італії, який продовжує передавати Україні зброю, роблячи нашу країну учасником війни між державами, яка продовжує перетворювати Україну на купу руїн. Втручання Італії має припинитися якнайшвидше».

Звертаємо увагу на кількість учасників демонстрації. Ми нарахували 19.

Зауважимо: декількома днями раніше Комуністичний фронт молоді також організовував протест, на який вийшли, за їхніми підрахунками, майже 200 тисяч людей.

Перед нами черговий приклад маніпуляції, коли акцію 19 людей з одним плакатом намагаються видати за протест цілого міста. Підкреслимо, що населення Риму складає 2,87 млн людей.

Італія допомагає Україні на безпрецедентному рівні: йдеться не тільки про військову допомогу, а й про кількість українських біженців, які знайшли прихисток в країні.

Міністр закордонних справ Італії Таяні 13 травня 2023 року на своїй Twitter-сторінці привітав Президента України:

«Італія вітає президента України Володимира Зеленського. Ми підтверджуємо нашу відданість українському народові у захисті свободи та демократії», — написав міністр.

Прем’єр-міністерка Джорджа Мелоні на пресконференції у Римі пообіцяла Україні

«беззастережну та багатосторонню підтримку в боротьбі з брутальною агресією Росії».

Володимир Зеленський під час зустрічі з президентом Серджо Маттареллою висловив подяку за послідовну й чітку позицію Італії щодо підтримки України у відстоюванні суверенітету й територіальної цілісності:

«Ми надзвичайно вдячні Італії за важливу військову допомогу, яка дає Україні змогу протистояти російській агресії. Запорукою нашого успіху на полі бою є своєчасне отримання необхідної допомоги».

Висновки

Перед нами приклад маніпуляції, коли у майже трьохмільйонному Римі акція 19 людей подана як протест всіх жителів Риму. Російська пропаганда прагне запевнити, що Україна не має підтримки у світі. Нібито підтримують українців тільки на рівні «змови влади європейських країн», але не в суспільстві. У роботі бота «Перевірка» ми безліч разів стикалися з подібними маніпуляціями, а саме: коли нечисленні демонстрації висвітлюють як масові, коли протести, що минули, видають за нові, коли один плакат, який з’явився у натовпі, у ЗМІ намагаються перетворити на багатотисячну акцію. Радимо довіряти лише перевіреним джерелам та в разі виникнення сумнівів звертатися до нас у бот «Перевірка».

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.