Маніпуляція. Вінницька громада надала благодійну допомогу ЗСУ, а експрем’єр Гройсман видає її за власну

Назар Гламазда - 20 Квітня 2024 | 15:37

Мережею шириться повідомлення, що Володимир Гройсман видає благодійну передачу допомоги для ЗСУ, яку фактично придбав міський голова Вінниці Сергій Моргунов, за власну допомогу Силам оборони України. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі. 

Що сталося? 

До нас звернулись наші користувачі чат-бота «ПЕРЕВІРКА» з проханням перевірити інформацію, що колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про закупівлю низки військової амуніції для ЗСУ, яку насправді ж придбала Вінницька громада. За доказ наводиться скриншот де видно, що світлини дронів із допису з Telegram-каналу Гройсмана співпадають з тими ж, які опублікував мер Вінниці на своїй сторінці у Facebook.

 «Мер Вінниці за гроші міста та городян купив мавіки. Володимир Гройсман вкрав фото мавіків та видає допомогу міста та городян як свою особисту», — зазначено у повідомленні. 

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Першочергово ми звернули увагу, що на скриншоті допис Моргунова не відкритий повністю. Ми перейшли на його сторінку, де знайшли інформацію про допомогу військовим на сторінці міського голови Вінниці Сергія Моргунова та побачили, що мер після звіту про закупівлю військових принадностей надає посилання на сторінки Володимира Гройсмана та голову Вінницької обласної ради Вячеслава Соколовивого та Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. 

Аналогічне повідомлення опублікував і Гройсман надавши посилання вже на Моргунова, Соколовивого та штаб. Звертаємо вашу увагу, що окрім фото, тексти в дописі також співпадають. 

Варто згадати, що про цю допомогу відзвітував на власній Facebook-сторінці Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб. Цей штаб був створений за ініціативи Вінницького мера Сергія Моргунова та голови Обласної ради Вячеслава Соколового, а Гройсман є Координатором цієї організації

Тож бачимо, що інформація про те, що Гройсман привласнив собі допомогу від громади, неправдива. Це спільна праця яка була реалізована в рамках одного штабу. 

Першоджерело 

Нам вдалось з’ясувати, що першим про це повідомив український Telegram-канал «Джокер». Бачимо, що сам «Джокер» допис виправив надавши коректну інформацію про участь Гройсмана у цій ініціативі, проте дезінформація вже розповсюдилась мережею.

До виправлення у дописі не було блока P.S.:

«Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб створено в березні 2022-го року спільним рішенням вінницької обласної та міської рад. Штаб створено на період дії воєнного стану для координації зусиль місцевого самоврядування, бізнесу та волонтерів по допомозі армії (силам оборони України). Очолює штаб Володимир Гройсман».

Так Telegram-канал «Голос Народу» зробив репост з каналу «Джокер» до того, як пост було виправлено.

This image has an empty alt attribute; its file name is screenshot_2-4.png

Тож ми звертаємо увагу на те, що хоча публікація у Telegram-каналі «Джокер» була виправлена та до неї був наданий блок, що розповідає про роботу штабу. Перша версія публікації до виправлень вже встигла поширитися мережею.

Тож, насправді перед нами маніпуляція. Інформація про те, що Гройсман привласнив собі допомогу від громади, неправдива. Це спільна праця яка була реалізована в рамках одного штабу, що був створений за ініціативи Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Обласної ради Вячеслава Соколового. Координатором штабу є Володимир Гройсман. До того ж сам пост, що розмістив у себе експрем’єр не відрізняється від постів про цю подію інших посадовців та штабу. Адже це був звіт про результати спільної праці.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.