Маніпуляція. Денис Монастирський записав відеопрощання із дітьми перед авіакатастрофою

Алєся Ященко - 30 Січня 2024 | 09:54

Мережею шириться відео, де загиблий в авіакатастрофі міністр внутрішніх справ Денис Монастирський прощається зі своїми дітьми. Фейкороби стверджують, що Монастирський знав про те, що його готуються «прибрати». Що сталося насправді – читайте на нашому сайті.

Що сталося? 

Telegram-канал «Медведь» (архів) поширив відео на якому Денис Монастирський дає настанови своїм дітям на майбутнє зі сльозами на очах. У підписі до публікації вказують, що це відео колишній Міністр внутрішніх справ записав перед своєю загибеллю в авіакатастрофі біля Броварів 18 січня 2023 року.

«Дедалі більше підтверджень отримує версія, що голова МВС України Денис Монастирський знав про те, що його готуються «прибрати». Через рік після того, як вертоліт ДСНС України Super Puma був збитий із ПЗРК і впав на дитячий садок, з’явилося останнє відео Монастирського, де він у сльозах фактично прощається зі своєю родиною», – дописують пропагандисти.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Відеозвернення Дениса Монастирського

Насправді це відео — фрагмент із документального фільму «Незавершений політ» присвяченого Денису Монастирському та його команді. 

У фільмі описують події початку повномасштабної  війни з РФ, Монастирський спершу звертається до дружини Жанни: 

«Жанночко, ти дуже сильна, тому я впевнений що у тебе буде все добре. Я впевнений у нашій майбутній зустрічі. Я в цьому абсолютно впевнений. Я вас всіх люблю та обіймаю, друзі».

Потім у стрічці вона коментує його слова: 

«Коли він сказав, що почалось, він три дні до того вже не ночував вдома», – зазначає Жанна. 

Далі Жанна Монастирська розповідає про її дії на початку повномасштабного вторгнення РФ та про листування з її чоловіком, Денисом Монастирським. Саме після цього у фільмі й надають звернення Дениса Монастирського до родини. У цій частині відео він звертається до дітей:

«Дітям хочу сказати: ви повинні знайти в житті головну основу, якій будете слідувати. Ця основа може бути тільки у серці, у вашому серці.Я вас люблю…», – говорить на відео Монастирський.

Це звернення записане у стилі відеощоденника. Колишній Міністр МВС вів такі записи з початку повномасштабного вторгнення. Ці дані підтверджує і його дружина. Так, у фільмі «Щоденники Монастирського» Жанна Монастирська зазначає

«Ідея почати вести такий відеощоденник у нього народилася, щоб просто не забути певні моменти, ті емоції, які були живі, коли він переживав якісь події. Щоб їх знову відчути». 

Варто також зазначити, що на початку фільму Жанна Монастирська розповідає про 24 лютого 2024 року. Та вказує на таку саму історію про їх листування з чоловіком.

Довідково: авіакатастрофа у Броварах

18 січня 2023 року у місті Бровари Київської області впав гелікоптер ДСНС. Внаслідок катастрофи загинули високопосадовці Міністерства внутрішніх справ – міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. Тодішній Голова Київської ОВА Олексій Кулеба вказав, що внаслідок падіння гелікоптера загинуло 18 цивільних.

На початку розслідування СБУ вказали, що вони розглядають три версії події. Це порушення правил польотів, технічна несправність та умисні дії для знищення гелікоптера. У липні Генеральний прокурор Андрій Костін в інтерв’ю Укрінформу повідомив, що версії пов’язані з диверсією або посяганням на життя державних діячів, не підтвердились.

За фактом падіння гелікоптера ДБР почали розслідування, що завершили у листопаді 2023 року. Підозру було повідомлено п’ятьом посадовцям ДСНС, які порушили правила безпеки польотів.

Отже, допис про відео з прощанням Дениса Монастирського перед загибеллю є маніпуляцією. Насправді чоловік, дійсно робив такі відео, але тоді, він звертався до своєї родини у зв’язку з початком повномасштабного вторгнення.

Висновок: маніпуляція

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.