Ювілейний 20 Фестиваль триватиме з 30 листопада по 12 грудня в Харківській та Черкаській областях.

Про це говорили Ольга Солапанова, представниця Харківської правозахисної групи, регіональна координаторка Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській області та Юрій Чумак — голова «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», регіональний координатор Мандрівного фестивалю Docudays UA в Харківській та Черкаській областях під час пресконференції.

Центральна тема 20 Docudays UA — «Образ майбутнього» — це те, що нам варто уявляти й починати втілювати вже зараз. Це розмова про справедливість — невідворотнє покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. І про відбудову після нашої перемоги.

На фестивалі окрім перегляду фільмів будуть проводити обговорення стрічок, дискусії з проблем, що порушуються у фільмах або мають бути підняті в громаді. Також організують майстер-класи, тренінги та зустрічі з режисер(к)ами.

Один із заходів, присвячений інклюзії: під час нього буде проведений тренінг, де гості зможуть наочно зрозуміти важливість елементів інклюзії, а також навчитись допомагати людям, що мають інвалідність. А другий захід присвячений освіті, його особливість у тому, що цільова авдиторія починається із 6 років. До цієї події доєднається благодійний реабілітаційний центр «Kinder Velt», щоби провести терапевтичне заняття з дітьми та показати батькам нові шляхи для гарної комунікації в родині.

У програмі цьогорічного Мандрівного фестивалю 20 документальних стрічок із 13 країн світу: України, Швейцарії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Італії, Данії, Чехії, Ірландії, Великої Британії, США, Канади. 8 українських та 12 зарубіжних стрічок, 10 повнометражних і 10 короткометражних. Спеціальною подією є покази стрічки «Нескорений Херсон» від партнера Docudays UA — Медіаплатформи «Вгору». Значна частка фільмів пов’язані саме з Харківською та Черкаською областями.

Організовує кінопокази центр «ДУМА». В основному, будуть виїзди до невеликих міст/містечок та заходи в молодіжних центрах і хабах.

Читайте також

  • 28 листопада у Харкові розпочнеться фестиваль «Нове німецьке кіно». Подія проходитиме у просторі ArtArea ДК на вулиці Чернишевській, 13.