За донат на ЗСУ українці зможуть взяти участь у розіграші памʼятних монет та колекційних банкнот з підписами Володимира Зеленського, Валерія Залужного та інших.

У рамках акції розіграють:

  • чотири набори монет «Державні символи України» — «Наш герб», «Наш стяг» і «Наш гімн» із підписами Володимира Зеленського, Дениса Шмигаля та голови ВР Руслана Стефанчука;
  • 13 срібних монет «Архістратиг Михаїл» із підписами одного з командувачів Збройних сил України: Валерія Залужного, командувача Сухопутних військ ЗСУ Олександра Сирського, командувача Повітряних сил ЗСУ Миколи Олещука.
  • 7 банкнот номіналом 100 грн з унікальними серійними номерами та підписом голови Нацбанку Андрія Пишного.

На зібрані гроші через платформу United24 планують закупити 10 безпілотних комплексів «Чаклун» для ЗСУ. Один такий коштує понад мільйон гривень.

«Чаклун» — це дрон-розвідник українського виробництва. Легкий у використанні, запуску та ремонту в польових умовах. До кожного комплексу входять 5 дронів, які здатні літати 60 хвилин на відстань до 100 кілометрів.

«Минув рік з початку повномасштабної війни, мета якої — знищити Україну. Але Збройні Сили на фронті дають гідну відсіч цим ницим планам ворога, а вся українська громада — спільно допомагає нашій армії. Кожного дня ми подумки з українськими захисниками та захисницями, міркуємо, як ще можемо допомогти нашим героям? І сьогодні я радий оголосити про ініціативу, яку організував Національний банк», — сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Один донат у 300 гривень відповідатиме одному квитку на участь у розіграші. Донатити за посиланням можна необмежено.

Збір триватиме з 24 лютого по 5 березня 2023 року. Переможців НБУ разом з партнером проєкту ПриватБанком оберуть до 15 березня 2023 року шляхом випадкового вибору й оголосять їх у прямому ефірі на YouTube-каналі НБУ.

  • «Збір на котиків та “котиків”»: Фонд Притули та UAnimals оголосили спільну ініціативу.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.