Щодня Росія продовжує обстрілювати житлові будинки міста Харкова. Вбивати мирне населення: дитину, що спала в ліжку. Матір, що її колисала.

Ранок 23 січня у місті не став виключенням. Обстріл розпочався о 4 годині, супроводжувався вибухами в кожному куточку міста та призвів до пошкодження газопроводу.

Лише станом на сьогодні є понад 60 постраждалих, серед яких ті, хто звернувся за допомогою до представництва Всесвітньої Лютеранської Церкви в Україні через партнера ГО «Спільна справа для людей».

«Наші близькі постраждали. І ми втратили все: вхідні двері вибило, побутова техніка вся згоріла або розбита вщент, меблі розбиті, вікна, стовп пилу, в якому шукали вихід», – розповідає пані Тамара, квартира якої зруйнована.

Жінка каже, що вона мешкає на 1 поверсі, всі речі засипані склом, меблі понівечені, і вона не розуміє, де проведе наступну ніч.

«На місці ми застали пожежу та евакуацію людей. Швидкі приймали постраждалих, рятувальники розбирали завали. Мешканці зруйнованих будинків не розуміли, що відбувається, і поодиноко виходили до рятувальників і волонтерів», – згадує Юлія Білоброва голова Громадської організації «Спільна справа для людей».

Жінка каже, команда розуміла, що поки пожежники не погасять полум’я вони ніяк не допоможуть тим, хто вижив.

Коли люди почали виходити до волонтерів, всі відчули, що це саме те місце, де всі зараз повинні знаходитися. Організатори гуманітарної допомоги: команда ГО «Спільна справа для людей» та LWF в Україні, відреагували одними з перших й почали видавати українцям набори постільної білизни, продукти харчування, засоби гігієни, дитячі рюкзаки з наповненням тощо.

Загалом кількість членів сім’ї, які наразі були вимушені виїхати до іншого місця, перебували на роботі, або госпіталізовані внаслідок травм через обстріл охоплює більш як 255 осіб різної статі та віку.

Марк Муллан, представник LWF в Україні, каже, що організація абсолютно солідарна з харків’янами і буде продовжувати допомагати.

«Сьогодні неспровоковані ракетні обстріли, спрямовані на невинних цивільних осіб у Харкові, є абсолютним воєнним злочином», – резюмує Марк Муллан.

Нагадаємо, фактично кожного дня Росія руйнує будинки та житло тисячам українцям. Лише за 2023 рік команда LWF в Україні спільно з партнерами відновила понад 525 квартир. Зокрема організація не планує зупинятися і фокусується на відновлені понад 1500 квартир у новому 2024 році.

Новина в рубриці «Пряма мова» є видом рекламного матеріалу, який відображає винятково точку зору авторів – Всесвітньої Лютеранської Федерації. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Ґвара Медіа може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.

На цю тему

Відновлюємо не будинки, а ціле життя. Марк Муллан та Філіппо Гранді відвідали сім’ї, що постраждали від війни. Голова ВП «Всесвітньої Лютеранської Федерації в Україні», Марк Муллан та Верховний комісар УВКБ ООН у справах біженців Філіппо Гранді й інші партнери особисто відвідали сім’ї, що постраждали від війни у Харкові.