Королева Данії Марґрете ІІ відмовилася від патронату над Премією Ганса Крістіана Андерсена через призначення російської ілюстраторки Анастасії Архіпової головою журі відзнаки.

Про це пише данське видання DR.

«Чи може представник російського культурного життя вручати найпрестижнішу у світі нагороду за дитячу книжку, поки Росія бомбить бібліотеки в Україні?» – сказала королева.

Нагороду також вилучили зі списку іноземних патронатів королеви на веб-сайті Королівського палацу.

Премію Г. К. Андерсена ще називають «Нобелівською премією» з дитячої літератури, заснована у 1956 році. Її присуджують письменникам та ілюстраторам за вагомий внесок у дитячу літературу, вручається організацією IBBY International.

Попри те, що 28 жовтня 2022 року, IBBY опублікувала заяву, в якій засудила війну Росії проти України, вже 18 листопада був оприлюднений список журі, яке очолила російська ілюстраторка та членкиня Московського союзу художників Анастасія Архіпова.

Тоді ж, представництва IBBY у Швеції, Фінляндії, Норвегії, Бельгії, Естонії, Латвії та Литви вимагали відставки новопризначеної голови журі Премії Андерсена.

Однак організація розділилася на два табори та не підписала листа щодо відставки.

Анастасія Архипова є професоркою російської художньої академії в Москві та головою однієї з секцій Московського союзу художників (МОСХ). Була ілюстраторкою книжок Андерсена, які видавали в Радянському Союзі.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.