Експонати зібрали під час польових експедицій в деокупованих містах та селах Харківщини. Предмети стануть частиною виставки «Україна – розп’яття».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики в Україні.

Серед зібраних на місцях боїв предметів: чохли від російського ЗРК «Бук», уламки ворожих реактивних снарядів «Смерч», «Ураган», 122-мм гільзи до артсистем. Особливу цінність становлять фрагменти українського літака, який не раз бомбардував переправу окупантів біля Ізюма й був збитий ворогом у квітні 2022 року.

Експонати, які зібрали під час польових експедицій / mkip.gov.ua

Експонати для Музею привезла Нова пошта. Нинішня доставка артефактів – перший крок до активної співпраці з компанією, яка згодом досягне нових горизонтів, зазначили у повідомленні.

Як зауважила директорка з управління репутацією Нової пошти Олена Плахова артефакти цієї війни являють собою прямі свідчення агресії ворога, які незабаром експонуватимуться і за кордоном.

Нова Пошта привезла експонати для Музею / mkip.gov.ua

Нагадаємо, що виставка «Україна. Розп‘яття», в яку додали нові експонати, відкрилася 8 травня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни. Вона присвячена подіям, що відбуваються сьогодні. 

  • Google Arts & Culture додав спеціальний розділ про Україну.