24 листопада Google презентував онлайн-простір української культури на платформі Google Arts & Culture – «Україна поруч» (Ukraine is Here).

Про це повідомляє пресслужба міністерства культури та інформаційної політики України.

Українська культура презентована чотирма розділами: Культура, Архітектура, Мистецтво та Природа.

Люди з інших країн зможуть досліджувати автентичні й інтерактивні історії про українську культуру, відвідувати віртуальні екскурсії та познайомитися із найзнаковішими роботами українських художників у 6 віртуальних виставкових просторах.

«Тепер в Google можна гуглити культуру України. Презентуємо проєкт у буремні часи. Коли до нашої сміливої, потужної, модерної держави прикута особлива  увага. Ukraine is Here – надзвичайно потужний проєкт, який є результатом плідної співпраці, справжньої синергії команд – Google Arts & Culture, нашого міністерства, державних агентств, багатьох музеїв, заповідників та окремих експертів-фахівців. Нові можливості розповісти про українську культуру – масштабно, цікаво й сучасною цифровою мовою, як  це зроблено на платформі Google Arts & Culture – це ще одна наша спільна перемога», – підкреслив Олександр Ткаченко.

Завдяки технології доповненої реальності, в додатку можна переглянути понад сорока 3D моделей пам’яток України, зокрема Софійський собор, замок Паланок і Національна опера України. На платформі також доступні деякі об’єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено чи знищено внаслідок російських обстрілів, як-от дзвіниця Успенського собору в Харкові.

Google Arts & Culture – це платформа, де зібрані цифрові версії мистецьких витворів та різноманітних об’єктів культури з понад 2000 закладів культури з 80 країн світу.