Харків отримає когенераційні установки та інше обладнання для розвитку альтернативної генерації електроенергії.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
За його словами, працювати над розвитком альтернативної генерації електроенергії в країні почали восени 2023 року.
«Зараз ми вивчимо всі проєкти технічної допомоги, які працюють в Україні, і постараємося якнайшвидше спрямувати все обладнання, вже замовлене або яке очікується, до Харкова. Бо на сьогодні ситуація тут є найбільш критичною», — зазначив віцепрем’єр.
Крім того, Кубраков сказав, що опрацьовується питання щодо передачі Харкову обладнання для газотурбінних електростанцій, а також триває робота з захисту об’єктів енергетичної інфраструктури.
Нагадаємо, відповідно до проєкту енергетичної безпеки USAID для 32 міст України закуплено 91 когенераційну установку потужністю від 50 кВт до 1500 кВт. Їх запуск забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн мешканців багатоповерхівок та близько 1000 соціальних об’єктів незалежно від відключень електрики. Зокрема, теплопостачальні підприємства Харківської області отримали 6 когенераційних установок (КГУ) у березні 2024 року.
Когенерація передбачає одночасне виробництво електричної та теплової енергії. КГУ генерують електрику насамперед для власного споживання, що дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання під час аварійних чи планових відключень електроенергії. Надлишок виробленої електрики може також відпускатися в мережу для інших споживачів.
Читайте також
- У Харкові розробили «ґрунтовний план», аби стабілізувати електропостачання — Терехов