У Харківській області договір на лікування гострого інфаркту міокарда з Національною службою здоров’я мають 3 заклади.

Про це йдеться в пресрелізі Національної служби здоров’я України.

Йдеться про Обласну клінічну лікарню, Харківську міську клінічну лікарню № 8 та Харківську міську клінічну лікарню швидкої та невідкладної медичної допомоги імені Мещанінова.

У цих закладах пацієнт може безоплатно отримати весь необхідний перелік допомоги. Без доплати за ліки та обстеження. Також людині з підозрою на інфаркт не потрібне направлення лікаря чи наявність декларації, щоб отримати медичну допомогу безоплатно.

«Інфаркт міокарда — це невідкладний стан, людину в потрібний медичний заклад доставить бригада екстреної медичної допомоги. Медична допомога також безоплатна при самозверненні та переведенні з іншої лікарні», — зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За лікування інфаркту НСЗУ сплачує медичним закладам:

  • 43 573 грн — за надання медичної допомоги із проведенням стентування;
  • 25 261 грн — за надання медичної допомоги без проведення стентування.

Детальніше про перелік послуг, які надаються безоплатно можна за посиланням.

Адресу та контакти найближчих медзакладів, які мають відповідний договір із НСЗУ, можна дізнатися в оператор контакт-центру за номером 16–77 або за допомогою дашборда «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

У пресслужбі зазначили, що під час повномасштабної війни в українців зросли ризики розвитку серцево-судинних захворювань. У 2023 році в Україні 40 732 пацієнтів з інфарктом отримали стаціонарну медичну допомогу. З початку 2024 року на Харківщині допомогу при гострому інфаркті міокарда отримали 488 осіб, у цілому в Україні — 8291.

Читайте також

  • Внаслідок обстрілу медзакладу Вовчанська постраждали двоє місцевих.