Жителі Харківської області продовжують через «Дію» подавати документи для отримання грошей на купівлю житла замість зруйнованого росіянами.

Про це розповіла голова Комітету ВРУ з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, в ефірі нацмарафону.

Програму компенсацій в Україні запустили 1 серпня. Для отримання грошових сертифікатів у додатку «Дія» жителям необхідно зібрати пакети документів. Наразі згенеровано вже 519 сертифікатів.

«Лідери зараз за кількістю поданих заяв — це Київська область, Харківська й Миколаївська на знищене житло. Найбільше бачимо заяв саме в Київській області«, — повідомила нардепка.

Щоб отримати сертифікат необхідно подати заяву на компенсацію. Згодом житло обстежує комісія, створена при органах місцевого самоврядування. Саме вона вносить дані до реєстру пошкодженого та знищеного майна, підтверджуючи, що будинок чи квартира зруйновані — їх не існує. Ці дані фіксують у цифрових реєстрах. Уже після цього сертифікат формують — і він з’являється в «Дії».

Нагадаємо, з нового року програма «єВідновлення» змінює формат і умови, зокрема наступного року подаватися на програму українці, які відремонтували житло власним коштом. Відповідний закон підписав Президент України Володимир Зеленський. Закон розширює форми компенсації для українців, у яких постраждалі будинки.

Читайте також

  • У Харківській області виплати за програмою єВідновлення сягнули 900 мільйонів гривень.