Вони необхідні для забезпечення області енергією.

Харків та область отримають дев’ять когенераційних установок для вироблення електроенергії та тепла. Про це повідомив урядовий уповноважений Чеської Республіки з питань відновлення України Томаш Копечний під час зустрічі з міським головою Харкова Ігорем Тереховим.

Три установки передадуть Харкову, інші – області. За словами Терехова, Світовий банк виділить 47 млн євро, щоб Харків упродовж двох місяців міг отримати установки, необхідні для забезпечення життєдіяльності міста. 

Відключення світла у Харкові

Навесні 2024 року українські енергооб’єкти піддавалися серіям ракетних та дронових обстрілів зі сторони РФ. Це призвело до знищення близько 80% об’єктів генерації та третини гідрогенерації. Про це 11 червня під час Конференції з відновлення України у Берліні повідомив президент Володимир Зеленський. Вже у травні в регіонах Україні повернулися до графіків відключень світла.

Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ані електричної, ані теплової енергії. Пізніше начальник ОВА Олег Синєгубов сказав, що на відбудову ТЕЦ-5 підуть роки.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Читайте також