За даними слідства, у чоловіка було два спільники, які допомагали йому продавати товар за кордон.

Служба безпеки України затримала трьох чоловіків, яких підозрюють у спробах незаконно продати запчастини та обладнання для літака МіГ-29 за кордон. 

Організатором «схеми», за інформацією слідства, є комерсант з Харкова. Для пошуку закордонних клієнтів він розміщував «рекламні» оголошення про авіакомплектуючі на спеціалізованих інтернет-ресурсах. Двоє його спільників – з Києва та Одеси.

«Зловмисники намагались незаконно продати азійським замовникам партію запчастин до авіадвигунів на майже 2,5 млн грн. За наявними даними, відповідні комплектуючі раніше були викрадені з промислового гіганта Мотор Січ», – ідеться в повідомленні.

Згідно з даними СБУ, чоловіки планували вивезти продукцію, приховавши її від митного контролю. У такий спосіб, наприклад, вони хотіли вивезти з України радіолокаційний блок для винищувачів МіГ-29, який використовується для розпізнавання літаків у режимі «свій-чужий» системою ППО.

Під час обшуків у помешканнях чоловік правоохоронці знайшли та вилучили велику кількість агрегатів до авіаційної техніки українського виробництва, підготовлених до відправки за кордон.

Читати також:

  • «По поводу Бучи — Голливуд рыдает в сторонке»: СБУ оголосила підозру екскандидату у мери Харкова Кондрусику.
  • СБУ затримала чоловіка, якого підозрюють у наведенні  «Іскандеру» на центр Харкова 6 жовтня.