Служба безпеки оголосила підозру громадянину Росії. Його підозрюють в обійманні посади «министра здравоохранения» окупаційної адміністрації Харківщини.

Про це повідомив речник СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«Після захоплення частини Харківської області у 2022 році влада рф швидко почала призначати на керівні посади “своїх” спеціалістів. Займатися налагодженням медичної сфери окупанти доручили 57-річному акушеру-гінекологу Тамерлану Гогичаєву, який до цього працював заступником голови уряду – міністром охорони здоров’я республіки Північна Осетія – Аланія на росії», — йдеться в повідомленні.

Підозрюваний / Фото: Харківська обласна прокуратура

Як зазначили в СБУ, після призначення підозрюваний почав виконувати накази Кремля. Він займався переведенням сфери охорони здоров’я на російське законодавство та впроваджував осетинські методи лікування. Після деокупації Куп’янська, де розміщувалася окупаційна адміністрація Харківської області, чоловік перебуває на території РФ.

За даними слідства, у жовтні 2022 року чоловік дав інтерв’ю російським ЗМІ, де виправдовував російську агресію проти України та поширював фейки російської пропаганди. Ці інтерв’ю транслювалися на російському телеканалі «ВТВ Плюс», матеріали використовувалися телеканалами «RТ» та «Санкт-Петербург».

«Він поширював фейки російської пропаганди, що нібито українська влада вбиває своїх громадян при їхній спробі виїхати з України до російської федерації. До того ж, він глорифікував російських загарбників, ніби вони “допомагають” українським біженцям, які переїжджають до країни-агресора», — йдеться в повідомленні.

У СБУ зазначили, що експертиза мовлення підтвердила протиправний характер висловлювань Гогичаєва. Йому заочно повідомили про підозру у поширенні матеріалів, у яких виправдовується збройна агресія РФ, окупація територій України та глорифікація збройних формувань РФ (ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України).

Читайте також

  • Співробітницю харківського метрополітену підозрюють у виправдовуванні збройної агресії РФ