Сьогодні, 23 березня, Парламент Ісландії проголосував за визнання голодомору, заподіяного радянським режимом в Україні в 1932-1933 роках, геноцидом.

Результати голосування Парламенту Ісландії / t.me/mezentseva168

«Дуже чекаємо Саміту Ради Європи в травні в Рейк‘явіку, на якому голови урядів 46 країн обговорять майбутній Спец Трибунал за злочин російської агресії та компенсаційний механізм за спричинені Росією збитки», — зазначила нардепка України Марія Мезенцева.

28 листопада 2006 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який трактує його як геноцид українського народу.

Росіяни вбивали українців за національною ознакою — закріплення цього на державному рівні означатиме викриття злочинної сутності Москви.

Визнання іншими країнами Голодомору геноцидом — це встановлення правди та засудження дій російського тоталітарного режиму у світі. На березень 2023 року Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу. Зокрема, за минулий рік це рішення прийняли парламенти Євросоюзу, Бразилії, Чехії, США, Румунії, Німеччини та Молдови.

  • Як виглядав Голодомор, зокрема на Харківщині, дізнайтеся в нашому матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.