Громадські активісти створили список населених пунктів для перейменування: в нього потрапили 2 міста та 40 сіл Харківської області. Перелік назв, які хочуть змінити, опублікували у телеграм-каналі «Декомунізація.Україна».

У переліку топонімів, що за їх думкою містять радянщину, опинилися зокрема міста Красноград та Первомайский. Активісти підкреслили, що «звертаються до ВЦА з проханням ініціювати перейменування усіх цих населених пунктів».

Про зміну назви Первомайського напередодні заявив мер Микола Бакшеєв, після вдалого перейменування декількох вулиць міста. На своїй сторінці у Facebook він виклав аргументи щодо зміни назви. Серед них: в Україні не було жодного «первомайська» у дорадянський час, назва Первомайський з’явилася завдяки більшовикам в процесі русифікації, в країні йде боротьба за декомунізацію української землі, назва міста — це калька з російської.

«Після відбору варіантів голосування буде проходити у два тури. У другий тур вийдуть найбільш рейтингові назви. Свої варіанти надсилайте на адресу міської ради та через наші ресурси», — сказав Микола Бакшеєв.

Остаточне рішення про перейменування міста буде ухвалено Верховною Радою.

  • У Харкові затвердили перейменування театру імені Пушкіна: що буде далі та чим живе його колектив
  • В Ізюмі вулиця Цоя тепер носить ім’я Скрябіна

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.