14 грудня Харківська резиденція «Слово» відкрила виставку «Курбас. Майстерні» в Артцентрі «Дзиґа» у Львові. Вона триватиме до кінця року.

Виставка створена для того, щоб занурити відвідувачів у філософсько-театральну подорож текстами Леся Курбаса.

В межах виставки планують провести цикл лекцій та воркшопів:

  • Презентація репу на основі текстів Леся Курбаса з книги «Філософія театру»;
  • Читання поезії 1920-х та фрагментів із книги у виконанні акторів Олега Стефана, Миколи Моха, Миколи Набоки та акторок Валерії Петрук і Оксани Козакевич;
  • Презентація аудіовізуального проєкту виставки «Курбас. Майстерні» автором і виконавцем Михайлом Правильним.

Зазначається, що резиденція «Слово» збиралася провести 2022 рік під знаком під знаком березільських лабораторій/майстерень, але плани зруйнувало повномасштабне російське військове вторгнення в Україну.

Та попри все це, команда продовжила працювати в цьому напрямку, так з’явилася ідея виставки «Курбас. Майстерні». Над її втіленням також працювали актор Микола Набока та видавець Олександр Савчук.

«Все почалося з ідеї перевидання книги «Філософія театру» — збірки текстів Леся Курбаса. Я одразу зрозумів, до кого йти із цієї пропозицією. Пізніше за кавою з дизайнеркою нашого перевидання Діною Чмуж виникла ідея зробити виставку, склавши її із самих лише текстів Леся Курбаса, які містяться в книзі», – каже Микола Набока.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.