Харківська обласна рада знову намагатиметься проголосувати за зміну назви російського театру імені Олександра Пушкіна.

Планується прибрати з назви театру слова «російський» та «імені Пушкіна», таким чином заклад матиме назву Харківська академічний драматичний театр.

У пояснювальній записці вказується, що необхідність перейменування виникла у зв’язку із агресією Росії проти України, враховуючи політику Міністерства культури та інформаційної політики України з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації сучасної України, спрямованої на заміну радянського й російського спадку на український, очищення громадського простору від пропагандистських наративів.

Пленарне засідання XIII сесії Харківської обласної ради відбудеться 1 грудня 2022 року онлайн.

  • Ще у березні 2022 колектив театру направив до керівництва облради з пропозицією вилучити з назви закладу слова «російський». Однак у театрі вирішили, що ім’я Пушкіна він носитиме і далі.
  • Пізніше у червні 2022 року депутатка обласної ради Галина Куц пропонувала вилучити з назви закладу слова «російський» та «імені Пушкіна», або вилучити тільки слово «російський», а Пушкіна залишити.
  • А вже у вересні жоден з цих варіантів підтриманий не був. «Жодна пропозиція врешті не пройшла: за мою пропозицію (без “російського” і без “пушкіна”) – 44 голоси, а потрібно 61. За пропозицію залишити в назві театру “пушкіна” і вилучити “російський” – 55 голосів. Врешті, назва театру залишилася, на жаль, колишньою», – додала Куц.

Ґвара Медіа продовжує слідкувати за ситуацією з назвою харківського театру, а поки підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.