Співробітники СБУ викрили 58-річну мешканку Чугуївського району Харківської області, яка за версією слідства готувала проведення псевдореферендуму, щоби приєднати тимчасово окуповані території до Росії.

Про це повідомив речник обласного управління СБУ Владислав Абдула.

За даними правоохоронців, влітку минулого року підозрювана добровільно погодилася співпрацювати з російськими окупантами та обійняла посаду помічниці начальника територіального управління при окупаційній адміністрації Вовчанського району Харківської області.

Відтак жінка організовувала збори містян, де розповідала про прийняте росіянами рішення провести так званий «референдум» на захоплених територіях. Підозрювана агітувала громадян брати участь у цих незаконних діях, підшукувала кандидатів, які б погодилися працювати у фейкових виборчих дільницях, та збирала з них документи: заяви про згоду на призначення членом виборчкому, анкети, копії паспорта, документи про освіту та фотокартки, йдеться в повідомленні.

Однак після деокупації Харківщина, жінка намагалася уникнути відповідальності перед законом, але оперативники спецслужби викрили її та встановили місцеперебування.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили жінці про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ч. 1 ст. 14 та ч. 5 ст. 111–1 (колабораційна діяльність).

Читайте також

  • Залізничника з Куп’янська судитимуть за співпрацю з росіянами.