З наступного тижня дочірня компанія Google Jigsaw розпочинає кампанію налаштовану боротись проти фейків про українських біженців.

Про це повідомляє Reuters.

Мета кампанії: підвищити стійкість до наративів проти біженців у партнерстві з місцевими неурядовими організаціями, фахівцями з перевірки фактів, науковцями та експертами з дезінформації.

«Ми розглядаємо це як пілотний експеримент, тому немає жодних причин, щоб цей підхід не можна було застосувати в інших країнах», – сказала в інтерв’ю Бет Голдберг, керівник відділу досліджень Jigsaw.

У співпраці з Jigsaw, психологи з університетів Кембриджа та Брістоля створили 90-секундні ролики, які мають допомагати людям визначати емоційну маніпуляцію та аналізувати заголовки. 

Відео будуть показувати в рекламних блоках YouTube, Twitter, TikTok та Facebook.

Кампанія триватиме місяць, її проводитимуть у Польщі, Словаччині та Чехії на основі досліджень психологів із двох британських університетів.

Нагадаємо, що Gwara Media має бот «Перевірка», який допомагає боротись з дезінформацією. Якщо вам складно самостійно перевірити новину чи важливе повідомлення — надсилайте її у фактчек-бот.