Фільм про вуличного художника з Харкова «Обережно! Життя триває!» увійшов до конкурсної програми 15-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 12 до 20 липня у Києві. Про це свідчить програма заходу.

Режисером цієї стрічки є Антон Штука, який відомий своєю документальною роботою про відбудову знищеного після російської окупації будинку в Чернігівській області.

Щодо фільму «Обережно! Життя триває!», — розповідає про вуличного художника з Харкова, який їде до звільненого міста Ізюм, що знаходиться за 60 км від лінії фронту. Головний герой малює свої роботи на вулицях зруйнованого під час російської окупації міста, знайомиться з місцевими мешканцями. Один із них – втратив половину родини під час обвалу будинку. Взаємодія та спостереження за роботою художника надихають самого мешканця почати змінювати своє життя.

Всього у конкурсній програмі Одеського кінофестивалю беруть участь 10 повнометражних фільмів. За нагороди змагатимуться ігрові та документальні стрічки.

Переможці визначаються в номінаціях «Найкращий український повнометражний ігровий фільм» та «Найкращий український повнометражний документальний фільм».

Більше про захід

Одеський міжнародний кінофестиваль — «головна подія національного кіно», тут проходять прем’єри українських фільмів. Одеський міжнародний кінофестиваль цьогоріч пройде 15-й раз за весь час свого існування. Він відбудеться з 12 по 20 липня 2024 року в місті Київ.

Програмний фокус Одеського МКФ — фільми напрямку «арт-мейнстрім», яким притаманна висока художня якість та які доступні широкій аудиторії.

Нагадаємо, минулого року під час Одеського кінофестивалю в Чернівцях презентували 46 фільмів. Серед них — понад 30 стрічок українського виробництва. Частину фільмів в Україні презентували вперше. Майже всі картини оцінювали журі в рамках національної та міжнародної конкурсних програм.

Читайте також