Фейк. На Львівщині проводять військову підготовку для 14-річних дівчат

Василина Гав'як - 11 Березня 2024 | 08:40

Дискредитація української армії – частий наратив російської пропаганди. Так, мережею шириться новина, що на Львівщині проводять військову підготовку 14-річних дівчат, аби потім залучати їх до військових дій. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно на Львівщині проводять військову підготовку 14-річних дівчат. Допис з такою інформацією опублікував (архів) Telegram-канал «Слушатель», який регулярно поширює російську пропаганду:

«Зимовий табір військової підготовки підлітків правого сектору на західній Україні. Заняття інструкторів із дівчатками-підлітками починаються від 14 років. Переважно залучаються діти, які залишилися без батьків та з неблагополучних сімей».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми почали з того, що використали зворотний пошук Google та знайшли світлини з пропагандистського допису на Facebook-сторінці «Правий Сектор /Львівщина». Оригінальну публікацію про відкритий вишкіл для юнаків та дівчат було розміщено 26 лютого 2024 року.

Звертаємо увагу, що у пропагандистському дописі можна розгледіти напис «18+».

Ми також зателефонували до партії «Правий сектор». Так, керівник Львівського обласного штабу «Правий сектор» Іван Смага – друг Офіцер розповів, що вишколи проводяться регулярно, запрошують усіх людей, яким виповнилося 18 років. Тезу про те, що перевагу для вишколів надають дівчатам без батьків, з неблагополучних сімей, посадовець назвав нонсенсом. 

Іван Смага наголосив: мета вишколів – надати загальні знання щодо надання першої домедичної допомоги і вмінь користуватися зброєю у випадку, якщо доведеться оборонятися та обороняти інших від загарбників:

«Це не рекрутинговий центр! Першочергове завдання – навчити, а не змотивувати вступати до лав оборони. Ми взагалі категорично проти, аби люди до 21 року йшли служити. Адже це молоді люди, яких треба зберегти».

Хочемо звернути увагу, що згідно з українським законодавством, для жінок допустима військова служба лише з їхньої добровільної згоди та тільки після досягнення 18-річного віку.

Ми вже детально розглядали законодавчо щодо мобілізації жінок у нашому матеріалі.

 
Також хочемо додати, що раніше російська пропаганда вже поширювала (архів) інформацію, нібито у лави Сил оборони України мобілізують неповнолітніх. Тоді вони так само акцентували на тому, що це діти, позбавлені батьківського піклування.

Цей фейк вже спростовували (архів) журналісти Укрінформу. 

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.