Жерар Депардьє та кадр із фільму «Астерікс і Обелікс у Британії». Колаж Gwara Media

Фейк. Жерар Депардьє хоче зняти фільм жахів про Астерікса та Обелікса на Олімпіаді

Ігор Сум - 08 Липня 2024 | 09:26

У квітні та травні наші фактчекери спостерігали хвилю дезінформації спрямовану на дискредитації цьогорічних Олімпійських ігор та уряду Франції тощо. Нещодавно в мережі поширили інформацію про те, що французький актор Жерар Депардьє запропонував зняти сиквел «Астерікс та Обелікс на Олімпійських іграх» у жанрі фільму жахів у Парижі. Чи дійсно це правда — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Телеграм-канали «Олеся Лосева» (архів), «Кот Костян» (архів), «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z» (архів) поширили інформацію про те, що всесвітньо відомий французький актор Жерар Депардьє нібито запропонував зняти у Парижі кінострічку про Астерікса та Обелікса на Олімпійських іграх у жанрі фільму жахів.

Скриншот допису з Телеграм-каналу «V🇷🇺Рука Кремля🇷🇺Z»
Скриншот допису з Телеграм-каналу «Кот Костян»
Скриншот допису з Телеграм-каналу «Олеся Лосева»

Як доказ, автори Telegram-каналів додали відеосюжет французькою мовою. В ньому розповідають, що актор нібито порівняв атмосферу французької столиці з фільмом жахів.

«Весь декор на місці: жахливі комахи, річка отруює, озброєні люди… На Антібах краще відпочивати й розважатися, цим я займаюся з родиною і я всім раджу це зробити», цитують Жерара Депардьє на кадрах з відео.

Кадр із відео про Жерара Депардьє, поширеного Телеграм-каналами
Комаха на одному із кадрів відео про Жерара Депардьє, поширеного Телеграм-каналами
Поліцейські біля Ейфелевої вежі в Парижі, зображені на одному із кадрів відео про Жерара Депардьє, поширеного Телеграм-каналами

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

У правому верхньому куті відео знаходиться логотип «RFI».

Логотип RFI на відео про Жерара Депардьє, поширеного Телеграм-каналами

Це логотип французької новинної радіостанції RFI (Radio France Internationale), що належить холдинговій компанії France Medias Monde. Ідентичний логотип ми знайшли на відео опублікованих на офіційних ресурсах каналу.

Кадр із відео, розміщеного на офіційному Youtube-каналі RFI

Ми перевірили офіційні ресурси RFI та не знайшли поширене Телеграм-каналами відео про пропозицію Жерара Депардьє щодо фільму жахів про Астерікса та Обелікса. 

Тож ми надіслали запит з проханням France Medias Monde відповісти, чи дійсно вони є автором даного відеоматеріалу. Компанія спростувала свою причетність до відео.

Спростування від RFI причетності до відео про пропозицію Жерара Депардьє щодо фільму жахів про Астерікса та Обелікса.

Отже, інформація про те, що французький актор Жерар Депардьє нібито запропонував зняти у Парижі кінострічку про Астерікса та Обелікса на Олімпійських іграх у жанрі фільму жахів є фейковою.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.