Фейк. Всім підозрілим акаунтам блокуватимуть SIM-карти

Василина Гав'як - 25 Січня 2024 | 08:57

У мережі поширюються повідомлення, що нібито почав діяти Закон про блокування SIM-карт у всіх підозрілих акаунтах. Чи дійсно це так — з’ясували наші фактчекери.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно від 22.01.2024 діє закон про блокування SIM-карт у всіх підозрілих акаунтах.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми не знайшли Закону чи будь-якого законодавчого документа, де йшлося б про те, що всім підозрілим акаунтам блокуватимуть SIM-карти. Немає жодної подібної інформації на офіційних сторінках у трьох основних мобільних операторів України (Київстар, Vodafone та Lifecell).

До того ж у повідомленні не зазначено, у якій саме соцмережі має бути «підозрілий акаунт», аби його SIM-карту заблокували.

Тож, наступним кроком, ми перейшли за посиланням у дописі, де нам пропонували вберегтися від блокування. А саме підтвердити, що ми є «Українець/Українка». 

Перейшовши за цими посиланнями, нас скерувало у закритий Telegram-канал.

Ми надіслали запит до цього Telegram-каналу. Тоді нам схвалили доступ до Telegram-бота «Терміново».

Одразу після цього почали надходити різноманітні маніпулятивні повідомлення, які спонукають виконати наступні вказівки. Усі кнопки під повідомленнями ведуть до чергових закритих телеграм-каналів:

Отже, ми маємо справу з фейком. Нині немає жодної передмови щодо блокувань SIM-карт «підозрілих акаунтів». Щобільше, наразі навіть не зрозуміло у якій соціальній мережі ці акаунти повинні функціонувати. Тож, перед нами черговий клікбейт, що є викривленою або фейковою інформацією, розміщеною у вигляді короткого блоку тексту, відео, або заголовку. Використовуючи емоційні та психологічні тактики, його створюють з метою привернення уваги та залучення аудиторії на певний ресурс з метою отримання вигоди, такої як збільшення відвідуваності, завантаження додатків чи отримання більшої кількості уподобань тощо.

Висновок: Фейк, клікбейт

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.