Фейк. «Ukrainian chicks f**ker»: в американському чемпіонаті Monster Truck перемогла автівка з образливим написом щодо українських дівчат

Вікторія Горак - 17 Лютого 2024 | 20:15

Дискредитація українців за кордоном – частий наратив російської пропаганди. Так, мережею шириться новина, що нібито у чемпіонаті Monster Truck 2023 року здобула перемогу вантажівка з написом про «любителя українських дівчат». Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

У січні проросійські Telegram-канали, а саме: «Срочно, Сейчас» (архів), «Шейх Тамир» (архів), «КУЧЕРА» (архів), «Горячие Угли» (архів), «Плине кача» (архів), а також російське видання «Мрія» (архів), поширили новину про нібито перемогу у чемпіонаті Монстр Траку 2023 року автівки з написом на бокових дверцятах «Ukrainian chicks f**ker».

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Monster Truck National

На зображеннях та відео, що поширюють фейкороби, можна помітити логотип назви шоу «Monster Truck National».

Monster Truck National це серія кваліфікаційних раундів, а потім перегони між учасниками Monster Truck для визначення переможця.

Ми знайшли офіційні ресурси Monster Truck National, такі як: Х, Instagram та сайт. Однак, зауважимо, що останні дописи в соціальних мережах Х та Instagram були опубліковані за літо 2019 року, а посилання на сайт недоступне.

Monster Jam

Наступним кроком, ми помітили у відео, яке поширюють проросійські Telegram-канали, назву іншого шоу «Monster Jam» від компанії Feld Entertainment.

Втім на офіційному сайті «Monster Jam», ми не знайшли жодної вантажівки з назвою «Ukrainian chicks f**ker».

Bad Company

Тож, за допомогою зворотного пошуку зображень Google ми змогли ідентифікувати відео, з якого, ймовірно, було використані скриншоти та уривок відеоролика, що поширюють проросійські Telegram-канали. 

Його опублікував користувач соціальної мережі YouTube з ніком MonsterTruckReels на своєму каналі з назвою «Monster Jam – San Diego Freestyle 2023 (Show 1)» 8 січня 2023 року.

Порівнявши скриншоти, що поширюють пропагандисти, з оригінальними кадрами відео, можна помітити, що банери «BKT», «Creat Clips», «MonsterJam.com» збігаються. Також ідентичні кузов, колір та шини вантажівки. 

Проте, насправді назва на бокових дверцятах вантажівки зовсім інша – «Bad Company»

Це імʼя вантажівки Monster Truck, власником якої є Джон Гордон.

Чемпіонат Monster Truck 2023

3 липня 2023 року проходила щорічна премія Monster Jam Awards. Так, у категорій «Breakout driver» був номінований Джон Гордон і його вантажівка Bad Company. Проте, перемогу у 2023 році він не здобув. 

Тож, пропагандисти за допомогою фото- та відеоредактора створили фейк задля дискредитації українців за кордоном.

Висновок: фейк

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.